Ciasto drożdżowe które zawsze wychodzi

Łatwe ciasto drożdżowePlacek drożdżowy z kruszonką to jedno z najbardziej popularnych ciast w Polsce. Dlaczego Polki tak chętnie decydują się na wypieki z ciasta drożdżowego? Odpowiedź jest prosta! Ciasto drożdżowe jest niesamowicie smaczne, zdrowe, tanie a przede wszystkim łatwe w przygotowaniu. Nie wierzysz! Przeczytaj kilka porad i wskazówek na ciasto drożdżowe które zawsze wychodzi!

Placek drożdżowy z kruszonką, chałki drożdżowe to smaki naszego dzieciństwa. Przywołują nam na myśl nasze młode lata kiedy to mama lub babcia wyjmowały świeże, pachnące bułki, ciasta prosto z pieca a do tego ta niesamowita kruszonka! Po dzień dzisiejszy Polki chętnie pieką wypieki drożdżowe ale w nieco udoskonalonej formie!
Przede wszystkim rodzaj naszego wypieku zależy od mąki, to ona jest podstawowym składnikiem. Na drożdżówki ze śliwkami, serem, budyniem, makiem najlepiej jest użyć mąki pszennej typu 500. Taki rodzaj mąki jest bardzo puszysty a zawartość białka wynosi 9g/100g. Dobrym sposobem na to aby drożdżówki nie rozpadały się podczas pieczenia jest posmarowanie je świeżo utartym żółtkiem z odrobiną cytrynowego olejku. Nada to złotego kolory wypieką, wspaniałego cytrynowego aromatu oraz zabezpieczy ser, mak czy budyń przed wyciekaniem.
Do dietetycznych drożdżówek z owocami lepiej jest użyć mąki chlebowej. Co to takiego? Jest to mąka o dużej zawartości białka bo aż około 12g/100g co czyni mąkę jeszcze bardziej lekką, puszysta i mniej kaloryczną. W białkach zawarty jest gluten którego im więcej w cieście tym lepiej. Owoce które możemy dodać to truskawki, jagody czy maliny. Starajmy się unikać owoców takich jak brzoskwinia które są bardzo wodniste i mogą spowodować ze ciasto nie będzie chciało nam się kleić. Jeśli chodzi o jajka to w zależności od przepisu będzie to od 8-12 jajek. Wiadomo ze im więcej żółtek dodamy tym będziemy mieli bardziej żółciutkie ciasto.
Rogaliki maślane z marmoladą to bardzo pyszny deser ale i kaloryczny. Dzieje się tak przez masło które jest przecież tłuszczem. Najlepsze będą te rogaliki które upieczemy z dodatkiem  prawdziwego rozpuszczonego i schłodzonego masełka. To nada rogalika maślany smak i lekko żółtawy kolor. Nie używajmy maseł typu light ponieważ ciasto traci swoja elastyczność. Drożdże jakie użyjemy przy wypieku rogalików to drożdże tak zwane suche które mają dłuższy termin ważności niż świeże a ciasto rośnie na nich dosyć szybko. Rogaliki najlepiej smakują z różaną marmolada lub z porzeczkową. Możemy je na koniec posypać cukrem pudrem lub oblać lukrem. Dla bardziej wytrawnych łasuchów polecamy polanie ich ciepłą rozpuszczoną czekolada mleczną.

(Wpis przeczytało łącznie 284 osób, dziś było to 1 osób )