Jak zrobić jajka z galaretki?

Słodkie jajka z galaretkiNa święta wielkanocne zwykło się przygotowywać smakowite potrawy i tradycyjne dania, w których oczywiście nie może zabraknąć jajek, będących symbolem nowego życia.

Jednakże tradycyjne potrawy świąteczne wcale nie muszą być nudne i szablonowe. Ciekawym sposobem na przygotowanie wielkanocnego śniadania może być podanie domownikom i gościom wykwintnych i smakowitych galaretek w formie pisanek.

Smakowite wielkanocne pisanki można wykonać zarówno z kolorowych galaretek owocowych i w tej formie podawać najmłodszym na deser, jak i z pysznej, sycącej galaretki warzywnej lub mięsnej. Poszczególne warstwy można również łączyć pod względem kolorystycznym, tworząc pięknie wyglądającą i wyśmienitą w smaku kompozycję kulinarną.

Aby samodzielnie przygotować na Wielkanoc smaczne galaretki w kształcie jajek, należy najpierw przygotować galaretkę. Pragnąc stworzyć geometryczną kraszankę z galaretki warto wybrać kilka rodzajów galaretki w różnych kolorach. Warstwy wlewane do foremki naprzemiennie stworzą charakterystyczny wzór poziomych pasów, spotykany często na ludowych, staropolskich wydmuszkach wielkanocnych.

Rozpuszczone i przestudzone galaretki należy wlać do wcześniej przygotowanych wydmuszek. Jeśli dysponujemy większymi jajami gęsimi, śmiało możemy wykorzystać je do przygotowania dużej, jarzynowo-mięsnej galaretki, którą należy wlać do skorupki przez pojedynczy otwór nawiercony w górnej części. Formę należy delikatnie podeprzeć, zaś po stężeniu galaretki rozbić skorupkę.

W przypadku jajek wielokolorowych należy stopniowo wlewać do skorupki kolejne warstwy galaretki. Dopiero po całkowitym stężeniu będzie można ostrożnie rozbić skorupkę i wyciągnąć smakowitą, kolorową pisankę. Gotowe, słodkie jajka z galaretki można następnie obtoczyć w cukrze lub wiórkach kokosowych.

Z kolei galaretkowe pisanki z jarzynami lub mięsem możemy wykorzystać do przygotowania smakowitego stroika na stół. Jajka w różnych rozmiarach warto położyć przykładowo na półmisku wyłożonym zieloną sałatą, plastrami pomidora i ogórka. Dla dekoracji można też wykorzystać szczypiorek, koperek lub natkę pietruszki. Po skropieniu niewielką ilością octu taka wielkanocna ozdoba będzie już gotowa do spożycia.

(Wpis przeczytało łącznie 4 645 osób, dziś było to 1 osób )