Kawa mrożona z lodami

kawa mrożona z lodamiKawa to napój, który jest uwielbiany przez miliony ludzi na całym świecie. Specjaliści wymieniają wiele rodzajów i gatunków kawy, z których niektóre są bardzo rzadko spotykane i bardzo drogie. Każdy z nas ma swój ulubiony sposób, w jaki przygotowuje ten napój. Wiele osób traktuje picie kawy jako nieodłączny rytuał każdego poranka, bez którego dzień nie będzie udany. Kawa to nie tylko zastrzyk energii, dzięki któremu łatwiej się rano obudzić, ale również cudowny aromat i smak.

Jak zrobić przepyszną kawę z lodami?

 

Tradycyjnie kawa podawana jest na kilka sposobów (m.in. po turecku czy z ekspresu). Dużo ludzi pije również kawę rozpuszczalną, która nieco różni się od świeżo zmielonej. Najczęściej kawosze delektują się swoim ukochanym napojem, kiedy jest on świeżo zaparzony i gorący. Odmianą może być natomiast kawa mrożona, która jest doskonałym rozwiązaniem w gorące letnie dni, podczas których marzymy tylko o tym, aby się ochłodzić.

 

Kawa mrożona to połączenie  napoju i uwielbianego deseru, dzięki czemu można pozwolić sobie na bardzo dużo dodatków, wśród których wymienić można choćby: cukierki, kawałki owoców, posypki, polewy, konfitury, różnego rodzaju alkohole czy lody. Mrożoną kawę można również podawać samodzielnie, dzięki czemu jest ona doskonała do ciast czy innych deserów.

 

Wbrew pozorom, przygotowanie pysznego deseru mrożonego z lodami jest bardzo proste i szybkie.

Wystarczy przygotować niezbędne składniki:

2 łyżeczki kawy rozpuszczalnej, zimne mleko, zimna woda (po 100 ml), kostki lodu, łyżeczka cukru, lody kupne lub domowej roboty lody, wysoka szklanka i shaker (blender bądź naczynie z pokrywką).

Wszystkie składniki należy umieścić w naczyniu i dobrze wymieszać – do powstania pianki. Następnie przelać do uprzednio schłodzonej szklanki i udekorować ulubionymi lodami. Jeśli nie przepadamy za kawa rozpuszczalną, to możemy zastąpić ją zimną mokką bądź espresso.

Mrożona kawa z lodami to idealny napój na letnie dni, zatem warto go wypróbować i cieszyć się jej wybornym smakiem.

(Wpis przeczytało łącznie 831 osób, dziś było to 1 osób )