Smakowite grillowane sery

Sezon grillowy w pełni i chyba nikt z nas nie jest w stanie wyobrazić sobie grillowania bez kiełbasy. To właśnie różnego rodzaju kiełbasy oraz mięsa są najczęściej grillowane na żarzącym się węglu drzewnym, dlatego trudno jest się bez nich obejść. Kiełbasy z grilla mogą być oczywiście przyrządzane na wiele różnych sposobów. Możemy zatem zetknąć się z grillowaną kiełbasą z serem bądź z białą kiełbasą z grilla, która smakuje równie wyśmienicie.

Obok grillowanych kiełbasek ważne miejsce zdają się również zajmować różnego rodzaju inne mięsa. Również często serwowane są więc skrzydełka z grilla, soczysty grillowany kurczak, a nawet grillowane owoce morza. To oczywiście jeszcze nie wszystkie propozycje na grillowe spotkanie w gronie znajomych bądź najbliższych z rodziny. Ciekawym urozmaiceniem naszego menu mogą być także smakowite grillowane sery, które, jak się okazuje, można przygotować równie sprawnie.

Grillowane sery mogą być również doskonałym rozwiązaniem dla wszystkich tych, którzy nie mają zbytnio ochoty sięgania po ociekające tłuszczem żeberka czy karkówkę.

Co więcej, grillowane sery można również podawać z grillowanymi warzywami bądź różnego rodzaju surówkami na grilla. Samo przygotowanie sera do grillowania wcale nie jest trudne. Oczywiście nie każdy gatunek będzie się nadawał do wrzucenia na ruszt, więc warto o tym pamiętać, zanim przystąpimy do grillowania. Obecnie w sklepach możemy znaleźć bardzo szeroki wybór serów, więc na pewno wybrać ten właściwy na grilla nie będzie łatwo.

Na pewno świetnym rozwiązaniem na grilla będzie ser camembert, świetnie do grillowania nadaje się również ser feta oraz oscypek, dobrze znany przysmak z regionu południowej Polski. Oczywiście każdy grillowany ser będzie nam smakował inaczej, ważne jest również to, jak go podamy. Oscypek jako jeden z niewielu serów nadaje się do smażenia bezpośrednio na ruszcie. Najlepiej smakuje podany z żurawiną, dlatego serwując swoim gościom grillowane oscypki, żurawiny na pewno nie może zabraknąć na naszym stole.

Grillowany ser feta natomiast świetnie będzie smakował w otoczeniu warzyw. Ten gatunek sera możemy więc podać chociażby z grillowanymi pomidorami bądź z grillowanym bakłażanem. Możemy mieć pewność, że takie dania, banalnie proste w przygotowaniu, zadowolą podniebienie każdego, nawet najbardziej wyrafinowanego gościa.

(Wpis przeczytało łącznie 237 osób, dziś było to 1 osób )