Szybkie ciasto 3Bit

placek 3bitNic tak nie umila popołudnia spędzonego z rodziną lub przyjaciółmi jak czas spędzony przy herbacie lub kawie z pysznym ciastem na talerzu. W okresie Bożego Narodzenia goszczą u nas na stołach makowce i pierniki, w okolicach Wielkanocy zajadamy się  mazurkami i babami, o każdej porze roku zajadamy się wyśmienitymi sernikami, ciastami z kremami toffi, jogurtowym, budyniowym.

Jeśli mamy mało czasu, może przygotować szybkie ciasto bez pieczenia – np. blok czekoladowy lub tiramisu. Wyśmienicie smakuje też ciasto 3Bit.

Przepis na ciasto 3Bit:

Składniki: 7 paczek herbatników (7 x 10 dag); 1 puszka mleka skondensowanego słodzonego; ½ litra mleka; 2 budynie waniliowe; 10 dag masła; 200 ml śmietany 30%; 1 opakowanie bitej śmietany w proszku; wiórki kokosowe.

Przygotowanie: Prostokątną formę wykładamy herbatnikami. Puszkę mleka skondensowanego wkładamy do garnka, zalewamy ją zimną wodą i gotujemy 2 godziny. Przez cały czas gotowania dodajemy wodę tak, aby puszka była cały czas zakryta wodą. Po 2 godzinach odstawiamy mleko do ostygnięcia na 15 minut, następnie otwieramy puszkę i tak powstałym karmelem zalewamy herbatniki. Następnie na karmel dajemy warstwę herbatników, lekko dociskamy. 1 i ½ szklanki mleka gotujemy, w pozostałym mleku rozpuszczamy 2 opakowania budyniu i całość wlewamy do gotującego się mleka. Chwilę gotujemy, następnie do gorącego budyniu dodajemy masło i mieszkamy. Gorącą masę wykładamy na herbatniki, a niej układamy ostatnia warstwę herbatników. Do schłodzonej śmietany wsypujemy bitą śmietanę w proszku i ubijamy. Ubitą śmietanę wykładamy na herbatniki. Posypujemy ją wiórkami kokosowymi. Wstawiamy do lodówki do schłodzenia.

W innym wariancie pysznego ciasta 3 Bit używamy krakersów i biszkopta. Pieczemy biszkopt, dzielimy go na 2 części, które stanowią spodnią i wierzchnią warstwę ciasta. W środku na przemian układamy warstwy masy i krakersów. Ostatnią warstwę stanowi biszkopt. Całość oblewamy polewą czekoladową i posypujemy siekanymi orzechami.

(Wpis przeczytało łącznie 347 osób, dziś było to 1 osób )