Jak zrobić Mojito bezalkoholowe?

mojito-bez-alkoholuJednym z najpopularniejszych drinków na świecie jest Mojito o kubańskim rodowodzie i orzeźwiającym smaku wzbogaconym aromatem mięty i limonki. Skutecznie gasi pragnienie w upalne dni, choć doskonale sprawdza się również podczas innych pór roku. Smacznym napojem jest Mojito bezalkoholowe, łatwe i szybkie w przygotowaniu. Mogą go pić także dzieci.

MOJITO BEZALKOHOLOWE Z TONIKIEM
Składniki (na 1 porcję):
200 ml toniku
Połówka limonki
Kilka dużych listków świeżej mięty
4 łyżeczki brązowego cukru
Kilka kostek lodu

Sposób przygotowania:
Na dnie szklanki układamy liście mięty i cienkie plasterki limonki. Posypujemy cukrem i energicznie ugniatamy przez ok. minutę. Dodajemy kostki lodu i zalewamy schłodzonym tonikiem.

MOJITO BEZALKOHOLOWE ZE SPRITEM
Składniki (na 1 porcję):
200 ml sprite’a
1 limonka
Pół cytryny
Liście świeżej mięty
Skruszony lód

Sposób przygotowania:
Na dno szklanki wsypujemy skruszony lód i polewamy sokiem wyciśniętym z limonki. Połowę liści mięty siekamy na drobne kawałeczki i wrzucamy do szklanki razem z plasterkami cytryny. Dodajemy resztę świeżej mięty, a całość zalewamy schłodzony spritem.

MOJITO BEZALKOHOLOWE Z WODĄ MINERALNĄ
Składniki (na 1 porcję):
200 ml wody mineralnej gazowanej
1 limonka
3 łyżeczki cukru trzcinowego
Kilka listków świeżej mięty
Kilka kostek lodu

Sposób przygotowania:
Oczyszczoną limonkę kroimy na cienkie plasterki i wkładamy do szklanki. Następnie wrzucamy liście mięty i zasypujemy cukrem trzcinowym. Całość ubijamy do momentu aż poczujemy aromat mięty. Wówczas dodajemy kostki lodu i zalewamy wodą mineralną.

MOJITO BEZALKOHOLOWE Z LEMONIADĄ
Składniki (na 1 porcję):
200 ml białej lemoniady
1 cytryna
2 łyżki syropu klonowego
Listki świeżej mięty
Skruszony lód

Sposób przygotowania:
Połowę cytryny kroimy na cienkie plasterki i układamy na dnie szklanki z liśćmi mięty. Polewamy syropem klonowym i sokiem z pozostałej połówki cytryny. Ugniatamy przez kilkadziesiąt sekund. Dodajemy pokruszony lód i zalewamy schłodzoną lemoniadą.

(Wpis przeczytało łącznie 96 osób, dziś było to 1 osób )