Prosta i szybka sałatka na Sylwestra

pyszna-salatka-na-sylwestraSylwester to dzień wyjątkowy pod wieloma względami. Żegnamy się ze Starym Rokiem i witamy Nowy w momencie, kiedy duża wskazówka zegara o północy przekroczy godzinę12. W taki wieczór każdy chce się dobrze bawić, w gronie najbliższych przyjaciół i rodziny a na pewno na stole nie może zabraknąć dobrego jedzenia. Nie każdy wybiera się na bankiet, bal czy do klubu, toteż planując domówkę, trzeba zatroszczyć się o pyszne menu. Zwykle pojawiają się w nim zakąski, po które można sięgać w ciągu całego wieczoru i które zwykle cieszą się dużym zainteresowaniem. Bawiąc się i podjadając nie możemy napychać się ciężkostrawnymi i tłustymi daniami, dlatego sałatki to jeden z najlepszych dodatków do koreczków mięsnych, serowych lub rybnych.

Mogą to być sałatki z majonezem, oliwą z oliwek, rozmaitymi dressingami, ale by czuć się lekko i nie odczuwać dnia następnego niestrawności, warto zwrócić uwagę na sałatki w wersji light. Zmniejszona kaloryczność dobrze wpływa na sylwetkę, nie powoduje uczucia ociężałości, a co najważniejsze takie zakąski łatwo i szybko się przygotowuje. Po pierwsze, zaczynając od końca nie trzeba robić sosu, wystarczy jogurt naturalny z niską zawartością tłuszczu. Po drugie chcąc mieć urozmaicone jedzenie na sylwestrowym stole, przygotujmy kilka sałatek. To nie powinno być trudne ani czasochłonne, ponieważ musimy też zadbać o swój wygląd zanim zjawią się goście. Tak więc najlepiej zgromadzić na stole wszystkie składniki warzywne na sałatkę, jakich zamierzamy użyć, przygotowujemy trzy lub więcej miseczek i dzielimy składniki, tworząc w każdej z salaterek inną kompozycję smakową.

Często bywa tak, że wśród znajomych mamy takich, którzy nie lubią kukurydzy lub czosnku, to dla nich można przyrządzić coś bez tych dodatków. Sposób na szybkie sałatki sylwestrowe różniące się smakiem i wyglądem – przede wszystkim kolorystyką to gwarancja tego, że szampańskie nastroje będą nam towarzyszyć nie tylko podczas tańca, ale również przy stole. Ekspresowa sałatka sylwestrowa może być przyrządzona z gotowego zestawu sałat, jakie kupić można w wielu marketach, nie wymagają one wielu dodatków, można dorzucić to, co akurat jest pod ręką – ser feta lub mozzarellę, pomidory, kukurydzę, ogórki kiszone i niewielka ilość majonezu lub śmietany. Kiedy zależy nam na czasie, najlepiej korzystać ze sprawdzonych przepisów na sałatki, aby nie sprawić sobie i swoim gościom niemiłej niespodzianki. Na przetestowanie rozmaitych ciekawych receptur mamy cały rok, toteż na pewno w tym zestawieniu znajdzie się coś w sam raz i na święta i na Sylwestra.

(Wpis przeczytało łącznie 1 194 osób, dziś było to 1 osób )